euro 90 travel

Oferta

rezerwacja telefoniczna: +48 75 76 75 090

W samo południe – Wietnam

wycieczka objazdowa plus wypoczynek

Wylot z: Warszawa

Powrót z: Ho Chi Minh City

Długość pobytu: 13 dni

Terminy i ceny:

Transport: Samolot

Wyżywienie: Bez wyżywienia

Pokój: 2 os.

Organizator: Rainbow

Linie lotnicze: LOT

Cena od: 6120zł/os

Opis

Ho Chi Minh City – partyzanckie tunele Cu Chi – delta Mekongu – krajobrazy górskiego Dalatu – Nha Trang – relaks na plaży w Mui Ne

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa – stanowisko Rainbow znajduje się w strefie „Biura Podróży”, w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu „Virgin”). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Wietnamu.
Dzień 2
Przylot na miejsce. Odprawa wizowo-paszportowa. Zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz świątynia Jadeitowego Cesarza i bazar Benh Than. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu całodzienna wycieczka w okolice Miasta Ho Chi Minha. Zobaczymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi – symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Tunele służyły podczas wojny za schrony, drogi zaopatrzenia, magazyny broni, szpitale. Zwiedzimy także niezwykłą świątynię w Tay Ninh będącą głównym ośrodkiem synkretycznej religii Cao Dai. Podczas zwiedzania lunch. Wieczorem dla chętnych kolacja z rejsem po rzece Sajgon (ok. 40 USD/os.). Nocleg w hotelu w Sajgonie. (Trasa ok 200 km)
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Delty Mekongu w okolicach My Tho. Zaczniemy od rejsu łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg i kanałów. W czasie rejsu wizyta na jednej z wysp w lokalnej wiosce i degustacja tropikalnych owoców. Po zakończeniu rejsu lunch i powrót do Sajgonu na nocleg. (Trasa ok. 140 km).
Dzień 5
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer do Dalat. Po przyjeździe odwiedzimy malowniczy wodospad Datanla, do którego dostaniemy się kolejką saneczkową. Według legendy kąpały się w nim wróżki i nimfy. Kolacja w lokalnej restauracji, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Dalat. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wyprawa w kierunku pobliskiej Góry Langbiang – najwyższego szczytu w rejonie. Po drodze będziemy mijać plantacje różnych warzyw i owoców (np. truskawek). Następnie u podnóża góry przesiądziemy się w jeepy i udamy na przejażdżkę na szczyt Góry Radar (wysokość ok. 1929m n.p.m.), skąd w pogodny dzień rozpościerają się malownicze widoki na okolicę i miasto. W trakcie wycieczki lunch w formie pikniku. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie okolic Dalat, zamieszkiwanego przez mniejszości etniczne. Udamy się do jednej z pobliskich wiosek, położonej wśród plantacji kawy i warzyw. Poznamy życie miejscowej ludności oraz zapoznamy się z lokalnym folklorem. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie dalsze zwiedzanie Dalat: Szalony Dom, Świątynia Zen, stacja kolejowa. Zatrzymamy się także w świątyni Linh Phuoc. Przejazd do Nha Trang. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. (Trasa ok. 140 km)
Dzień 8
Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie miasta. W programie kompleks świątyń Cham Ponagar, pagoda Long Son, formacja skalna Hon Chong i wizyta na targowisku Dam. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie transfer do Mui Ne i zakwaterowanie w wybranym na wypoczynek hotelu. (Trasa ok. 220 km)
Dzień 9-11 (9 -12*)
Pobyt w Mui Ne (wyżywienie – tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.
Dzień 12 (13*)
Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w postaci pakietów. Bardzo wczesny transfer na lotnisko w Sajgonie. Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Zakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele klasy ***- należy jednak pamiętać, że standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich.

Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 – osobowy, to z reguły pokój 2 – osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: patrz opisy przy imprezie Wietnam – wczasy.

Do dyspozycji gości:

Część objazdowa: w hotelach recepcja, restauracja, bar

Wiza wietnamska
Wcelu uzyskania wizy wietnamskiej należy obowiązkowo:
– wysłać skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) na adres mailowy: wizy@r.pl najpóźniej 10 dni przed planowanym wylotem. W tytule maila należy podać kod wycieczki, datę wylotu, nazwisko klienta oraz numer rezerwacji. Np. VSP1206 1562387 Kowalski.
– obowiązkowo przy zakładaniu rezerwacji wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu (paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu)
Ponadto Klient zobowiązany jest zabrać ze sobą 2 zdjęcia paszportowe (kolorowe, aktualne).

Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 3 wolne strony na wizy (min. 2 strony sąsiadujące ze sobą).
UWAGA: Klienci, którzy nie wizują się za pośrednictwem Rainbow są zobowiązani do posiadania ważnej wietnamskiej wizy w paszporcie. Promesa wizowa do Wietnamu organizowana we własnym zakresie może nie być wystarczająca, ze względu na zdarzające się długotrwałe formalności wizowe na lotnisku w Wietnamie. W razie dużego opóźnienia / możliwego zaburzenia programu imprezy Klienci mogą być zmuszeni do dotarcia do grupy na własny koszt.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Sajgonu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (10 lub 11* rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu (uwaga: w dniach 9, 10, 11, 12* wyłącznie śniadania), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania obejmujący m.in. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenie lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, przejażdżki łodziami, rikszami, system TGS (łącznie ok. 185 USD/os., pakiet płatny pilotowi i nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy wietnamskiej – procedura wizowa opisana jest poniżej, opłata za pośrednictwo wizowe została doliczona do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską – 220 zł/os.).

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/w-samo-poludnie/zakwaterowanie-vsp

Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Waluty: Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria „kolorowa”).

Telefony: Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczne wystąpienie o uruchomienie roamingu na Wietnam.

Atrybuty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.